16/06/2026
Jedna mala molba 📝. Naime moja porodica I ja smo evo vec treca godina u Nemackoj. U Nemacku smo dosli iz Vracevsnice, u Vracevsnicu iz Vojvodine ☺️. Na bih sada da pisem koliko smo zavoleli Vracevsnicu jer to nije tema samo cu reci da zelja da se vratimo, slobodno mogu reci kuci, kod nas stoji. Preskocicu patetisanje 😇. Ovde u Nemackoj smo vec navikli na to da ljudi Nedeljom u citavoj pokrajini iznose visak svojih stvari koje im ne trebaju, (nisu defektne ili slomljene etc.) na garazne prodaju I tako usrece neke nove vlasnike I naravno zarade, kao buvljak kod nas samo ispred svojih kuca. Deca takodje uz prisustvo roditelja prodaju svoje igracke, puzzle, rolere koje su prerasli, garderobu koju vise ne nose itd. Oglasavaju se na lokalnim internet stranicama ili prosto svrate komsije. Takodje sve I svasta se moze naci na Nemackom e bay kao I u prodavnicama polovnih stvari tako reci od igle do lokomotive. Ja sam otvorila ovu stranicu u zelji da dam zenama iz Milanovca I okoline mogucnost da naruce nesto prvenstveno za decu sto sam planirala da donosim svakog decijeg raspusta kada smo kuci. Na zalost, nemam neki feed back na stranici a znam I da treba vremena da steknete poverenje u celu pricu. E sada. Mi Boze zdravlja u Avgustu dolazimo I htela bih da zamolim zene, koje zele, da mi napisu da li su zainteresovane za garaznu prodaju u Avgustu (kad odredimo tacan datum obavestili bi) uz kafu, poneko pice I meze kod nas u Vracevsnici. Napisite mi ako vam nije tesko za sta ste zainteresovane: posudje (case, soljice, tanjiri, zemljano posudje, vaze....) garderoba za zene, garderoba za decu, mozete da ostavite I broj odece koja vas konkretno zanima kao komentar da li bi dosle na jedno popodnevno druzenje tog tipa. Muz I ja bi se potrudili da donesemo siri asortiman stvari da bi svaka Zena mogla da nadje nesto za sebe, svoje najmilije Ili svoj dom I da provede prijatno popodne. Da napomenem. Ja sam po struci diplomirani slikar ali pre svega mama troje dece, a suprug ovde radi u prevozu sto je radio kao primarno zanimanje I u Srbiji I ovo radimo prosto zato sto volimo popularno receno Thrifting odnosno opremenje doma ocuvanim polovnim stvarima I traganje za nama lepim predmetima u moru svega I svacega I voleli bi da u nasem dvoristu organizujemo tako nesto. Ovo je samo ideja, ja bih volela da je u Avgustu I realizujemo, a za to mi treba povratna informacija od vas. U glavnom, ideja na pretek. Pokusacu da okacim fotografiju nekih stvari koje smo bas tako kupili za nas da vam ilustrujem o cemu pricam I Hvala svim zenama koje su stigle do kraja citanja mog poduzeg posta I onima koje ce komentarisati pa se mozda u Avgustu druzimo 👋 !