Fachman Sylwester Ostrowski - instalacje

Fachman Sylwester Ostrowski - instalacje Profesjonalne usługi hydrauliczne, elektryczne i remontowe w atrakcyjnej cenie. Zakres usług dost?

Montaż folii i przewodów grzewczych u klienta.Folie grzewcze na podczerwień to dobra alternatywa dla tradycyjnego ogrzew...
17/04/2024

Montaż folii i przewodów grzewczych u klienta.

Folie grzewcze na podczerwień to dobra alternatywa dla tradycyjnego ogrzewania podłogowego przede wszystkim w dwóch przypadkach.
Pierwszy, gdy nie planujemy dużego remontu, gdyż folie grzewcze montujemy bezpośrednio pod panelami, a przewody grzewcze bezpośrednio pod płytkami; nie wymagają one skuwania ani frezowania posadzki.
Druga sytuacja, w której moi klienci decydują się na maty grzewcze to montaż ogrzewania np. domku letniskowego czy innego obiektu nie eksploatowanego na codzień gdyż wówczas oszczędność na relatywnie niskim koszcie inwestycji w maty grzewcze przewyższa oszczędności w kosztach eksploatacji względem tradycyjnego ogrzewania podłogowego.

Polecam się.
Spotkanie, rozmowa i wycena są bezpłatne. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie idealne dla Państwa domu :)

Zapraszam do kontaktu.
Tel. 720 755 562

Dziś przedstawię kolejną wartą uwagi alternatywę dla pieców na ekogroszek, pellet czy inne paliwa kopalne. Są to kotły z...
08/12/2023

Dziś przedstawię kolejną wartą uwagi alternatywę dla pieców na ekogroszek, pellet czy inne paliwa kopalne.
Są to kotły zgazowujące drewno.
Działają na zasadzie przekształcenia opału stałego na paliwo gazowe tzw. holzgas przy wykorzystaniu zjawiska pirolizy.
W wyniku podgrzewania drewna z niedoborem powietrza uwalniane są lotne substancje, które następnie ulegają spalaniu w komorze pieca.
Zgazowanie drewna następuje w górnej komorze pieca, następnie uwolniony gaz drzewny przedostając się przez warstwę żaru trafia do dyszy palnikowej i tam jest mieszany z powietrzem. W dyszy więc zachodzi zapłon mieszaniny a dopala się ona w umieszczonej w dolnej części pieca komorze ceramicznej.
Piec zgazowujący stanowi najbardziej wydajny rodzaj kotła na drewno.
Warto dodać, że w jako opał może tu służyć nie tylko drewno kawałkowe, ale również zrębki, trociny czy brykiet.
Oczywiście rozwiązanie to jak każde inne nie jest bez wad. Wśród największych niedogodności wymieniłbym przede wszystkim ręczną obsługę. Nie są to piece bezobsługowe. Po wypaleniu paliwa oraz wykorzystaniu ciepła zgromadzonego w buforze należy ręcznie uzupełnić komorę.
Drugą wadą jest konieczność posiadania nieco więcej wolnej przestrzeni w kotłowni, bo jak wiadomo opał drzewny zajmuje dużo miejsca a ponadto kotły te muszą być podłączone do bufora (którego zadaniem jest odbiór nadmiaru ciepła), co także zajmuje przestrzeń.
Mimo wszystko uważam, że lista zalet jest dłuższa.
Najważniejsze zalety takiego rozwiązania to:
- ekonomiczność (drewno wciąż stanowi najtańszy rodzaj opału)
- wysoka wydajność i sprawność
- korzyści dla środowiska
- komfort użytkowania, czystość, mała ilość popiołu (piece te są wygodniejsze w obsłudze niż zwykle kotły na drewno, proces spalania jest efektywny i czysty więc nie musimy się martwić o ciągły bałagan w kotłowni, a dodatkowo dzięki wysokiej sprawności i efektywności spalania powstaje mała ilość popiołu więc nie jest konieczne często opróżnianie popielnika).
No i najważniejsze, najczęściej pojawiające się pytanie: "czy otrzymam dofinansowanie z programu Czyste powietrze?" Odpowiedź brzmi: tak. Kotły spełniają wymagane normy więc jak najbardziej można otrzymać dofinansowanie.

Przypominam, że zajmujemy się instalacjami grzewczymi kompleksowo wraz z dostarczeniem niezbędnych materiałów (w tym kotła) po atrakcyjnych stawkach, niedostępnych dla klientów indywidualnych.
Obsługujemy też kompleksowo program Czyste powietrze.
W razie zainteresowania pozostaję do dyspozycji i zapraszam do zapisów na montaż instalacji na przyszły rok.
Przypominam także, że spotkanie, rozmowa i wycena nic nie kosztują a mogą rozwiać wiele wątpliwości.
Z życzeniami ciepła, Sylwester ;)
Tel: 720 755 562

Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego postu - nadeszła wyjątkowo późna jesień 🍂Warto więc omówić kolejny sposób na wydajn...
26/10/2023

Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego postu - nadeszła wyjątkowo późna jesień 🍂

Warto więc omówić kolejny sposób na wydajne ogrzanie swojego domu - KOTŁY NA EKOGROSZEK

👉Ekogroszek to wyselekcjonowane i przygotowane małe bryłki (5-25 mm) węgla kamiennego lub brunatnego. Ekogroszek dobrej jakości powinien spełniać szereg wymagań jakościowych. Odpowiednio wybrany jest bardzo wydajnym, dość ekologicznym i tanim źródłem ciepła. Sam kocioł na ekogroszek nieco różni się budową od starych pieców węglowych, jakie pamiętamy z przeszłości. Są to urządzenia znacznie bardziej zautomatyzowane i uproszczone w użytkowaniu. Podobnie jak niedawno wspominane kotły na pellet, kotły na ekogroszek posiadają zaletę w postaci podajnika, który po zasypaniu załatwia na kilka dni temat dokładania opału. Użytkownik jedynie rozpala kocioł, a automatyka reguluje parametry pracy, takie jak np. czas podawania opału czy obroty wentylatora. Oczywiście ważną sprawą jest odpowiednie nastawienie sterownika kotła - tutaj warto poprosić o pomoc specjalistę :)

👉W porównaniu do tradycyjnych kotłów węglowych różnica jest przede wszystkim w jakości spalania. W kopciuchu ładujemy cały zasyp węgla i rozpalamy, temperaturę kotła regulujemy ilością dostarczanego powietrza. Częste są przypadki że użytkownik sypie wiadro węgla i zamyka drzwiczki od kotła. Nie ma tam mowy o poprawnym spalaniu, żar często jest ciemno czerwony, a temperatura spalania to zaledwie 400-500st C. W kotle na ekogroszek temperatura jest regulowana ilością spalanego paliwa, mała ilość opału w wysokiej temperaturze, żar jasnożółty w stronę białego a temperatura spalania często przekracza 1000st C. Dzięki tak wysokiej temperaturze następuje poprawne spalanie przez co jest mniej sadzy, pyłów i dymu.

👉Niekiedy niesłusznie uważa się, że ekogroszek podczas spalania wytwarza chmurę toksycznego dymu, podobnie jak piece węglowe starego typu. Jest to oczywiście nieprawda - ekogroszek sam w sobie zawiera znacznie mniej siarki, która jest główną przyczyną powstawania smogu. Dobrej jakości opał powinien więc być znacznie mniej uciążliwy dla otoczenia, niż palenie zwykłym węglem. Oprócz tego, ekogroszku zużywa się znacznie mniej niż klasycznego "orzecha" za sprawą dużo wyższej wydajności samych kotłów. Od 2018 roku nabywcy są zobligowani do zakupienia kotła 5 klasy, które posiadają sprawność nawet do 92%. Pamiętajmy jednak, że kluczem do ekonomicznej i bezawaryjnej pracy kotła jest: spalanie wysokiej jakości ekogroszku, odpowiednio dobrane ustawienia sterownika i regularna kontrola stanu technicznego kotła i całej instalacji CO.

Podsumowując, kotły na ekogroszek dobrze łączą klasyczne spalanie węgla ze spełnianiem wyśrubowanych norm emisji. Dobrze dobrany i serwisowany kocioł odwdzięczy się prostą i niedrogą eksploatacją. Ogólnie powoli odchodzi się od kotłów na ekogroszek głównie ze względu na brak dotacji na wymianę z Czystego Powietrza i niestabilne ceny opału. Są jednak przypadki, kiedy nie można skorzystać z dotacji - wtedy kocioł na ekogroszek jest ciekawą alternatywą ze względu na niższy koszt instalacji.
W kolejnych postach skupię się na źródłach ciepła, na które można uzyskać dotację :)

Świadczę usługi fachowego doradztwa i instalacji grzewczej z wykorzystaniem kotłów na ekogroszek.

Jeżeli jesteś zainteresowany/zainteresowana tematem lub ofertą - zachęcam do kontaktu :)

Za oknem coraz chłodniej, co oznacza że niedługo wielu z Was stanie przed koniecznością ogrzania swoich domów. 🔥Dziś chc...
09/10/2023

Za oknem coraz chłodniej, co oznacza że niedługo wielu z Was stanie przed koniecznością ogrzania swoich domów. 🔥

Dziś chciałbym przybliżyć jeden z najpopularniejszych sposobów na ogrzewanie - KOTŁY NA PELLET (na wstępie - pellet to niewielkie granulki ze sprasowanego drewna, trocin lub innej biomasy).

Na pierwszy rzut oka, kocioł pelletowy niewiele różni się od klasycznego kotła na drewno. Co niektórzy mogą zwrócić uwagę na podajnik zasypowy, znajdujący się od boku kotła pelletowego - jednak różnic jest znacznie więcej.

👉 Pierwsza różnica - ŁATWOŚĆ OBSŁUGI.
Kocioł na pellet jest dużo prostszy w eksploatacji. Wcześniej wspomniany podajnik zostaje zasypany opałem, przez co użytkownik ma na kilka dni spokój z rozpalaniem, dokładaniem i pilnowaniem ognia. Nad całą resztą kontrolę pełni automatyka, rozpala się automatycznie.

👉 Druga różnica - EKOLOGIA.
Dobrej jakości pellet jest traktowany jako paliwo ekologiczne. W trakcie jego spalania powstaje na tyle mało emisji CO2, ile wchłonęło drzewo w procesie fotosyntezy - zatem emisja jest zerowa lub bliska zeru. Jednak trzeba pamiętać, że aby spalanie pelletem było uznawane za ekologiczne, kocioł musi posiadać najlepiej certyfikat 5 klasy (norma PN-EN 303-5:2012) i EcoDesign. Popiół spalany według tej normy jest na tyle czysty, że może być później ponownie wykorzystywany jako nawóz do roślin

👉 Trzecia różnica - PRZECHOWYWANIE.
Pellet, w przeciwieństwie do drewna jest czysty i łatwy w magazynowaniu. Jeżeli posiadasz niewiele miejsca, kocioł tego typu jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Unikniesz potrzeby budowy wiaty na drewno i magazynowania kilku/kilkunastu m3 drewna, które zajmuje cenną przestrzeń w kotłowni i na działce. Do tego same granulki są niebrudzące i nietoksyczne, na co zwrócą uwagę szczególnie ludzie mający doświadczenia w paleniu węgla

Podsumowując - kotły na pellet to świetna alternatywa, łącząca tradycyjne palenie drewnem z ekologią i nowoczesnością. Istnieją możliwości dofinansowania zakupu takiego kotła z programu Czyste Powietrze, o czym opowiem w osobnym poście. 🔥

Świadczę usługi fachowego doradztwa i instalacji grzewczej z wykorzystaniem kotłów na pellet. Jeżeli jesteś zainteresowany/zainteresowana tematem lub ofertą - zachęcam do kontaktu :)

Drodzy klienci,Często pojawiają się pytania o możliwości dołożenia podłogówki przy okazji drobnego remontu domu lub mies...
08/05/2023

Drodzy klienci,
Często pojawiają się pytania o możliwości dołożenia podłogówki przy okazji drobnego remontu domu lub mieszkania.
Jak najbardziej jest możliwość montażu ogrzewania podłogowego bez konieczności skuwania posadzek. Rury do ogrzewania podłogowego układa się wówczas w specjalnie wyfrezowanych rowkach.
Często to rewelacyjna alternatywa, bo dzięki temu montaż ogrzewania podłogowego wiąże się z mniejszym kosztem, znacznie krótszym czasem realizacji i zdecydowanie mniejszym bałaganem (frezowanie odbywa się praktycznie bezpyłowo).
Oczywiście takie usługi również świadczę a poniżej można zobaczyć zdjęcia z ostatniej realizacji.
Zapraszam do kontaktu, Sylwester

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. A na zachętę mamy rabat na usługi instalacyjne i remontowe dla wszystkich, którzy ...
13/03/2023

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. A na zachętę mamy rabat na usługi instalacyjne i remontowe dla wszystkich, którzy oddadzą krew na akcji 17 marca.
Cel jest szczytny, a jak wiadomo - warto pomagać! :)

Przedstawiamy wam kolejną firmę, która od dzisiaj wspiera nasze działania. 🙂

Firma Fachman Sylwester Ostrowski zaoferowała rabat na swoje usługi dla wszystkich dawców, którzy oddadzą krew na naszej piątkowej akcji (17 marca).😊💪

Chcecie zrobić remont mieszkania?
🪛🔧🔨🪠
Potrzebujecie hydraulika lub elektryka?
➡️ Pan Sylwester z pewnością sobie z tym poradzi 😉

Dziękujemy za wsparcie 😊

 .o.      Zgodnie z obietnicą zamieszczam krótki opis możliwości ogrzewania piecem akumulacyjnym nazywanym też piecem dr...
22/03/2022

.o.

Zgodnie z obietnicą zamieszczam krótki opis możliwości ogrzewania piecem akumulacyjnym nazywanym też piecem drugiej taryfy.
Stanowi on NIEKIEDY dobrą alternatywę dla zwykłego kotła elektrycznego czy dla pompy ciepła.
Jest to rodzaj ogrzewania na prąd i podobnie jak zwykły kocioł elektryczny jest zupełnie bezobsługowy. Czym więc różni się od zwykłego kotła elektrycznego? Przede wszystkim kosztami użytkowania. Dlaczego?
Instalacja zawiera zbiornik buforowy współpracujący z kotłem elektrycznym lub wyposażony w zestaw mocnych grzałek. Woda w zbiorniku jest ogrzewana na prąd natomiast dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości izolacji w zbiorniku utrzymuje ciepło przez wiele godzin. Można więc tak ustawić urządzenie aby pobierało prąd i grzało wodę jedynie w drugiej taryfie czyli dużo niższym kosztem.
Taka instalacja dobrze sprawdza się przy ogrzewaniu podłogowym lub innym ogrzewaniem niskotemperaturowym. Nie zda natomiast egzaminu ze standardowym ogrzewaniem grzejnikowym.
Przewagą takiego rozwiązania nad pompą ciepła czy standardowym kotłem elektrycznym jest więc przede wszystkim koszt eksploatacji. W porównaniu z pompami ciepła jest to też zdecydowanie niższy koszt inwestycji (pod warunkiem montażu składowych elementów a nie zakupu "gotowca"). Dodatkowo za piecem drugiej taryfy przemawia też większa żywotność, mniejsza awaryjność i niższy koszt serwisowania niż w przypadku pompy ciepła.
Jakie są więc ograniczenia? Największym ograniczeniem jest odpowiednie przyłącze energetyczne oraz trójfazowa instalacja elektryczna o dużej mocy. I niestety często bywa tak, że to skreśla nam takie rozwiązanie na starcie.
Ponadto kocioł drugiej taryfy zajmuje sporo więcej miejsca więc musimy dysponować odpowiednio dużą kotłownią i dodatkowo w porównaniu ze standardowym kotłem elektrycznym musimy ponieść wyższy koszt inwestycji.
Po jakim czasie jednak ten koszt inwestycji się zwróci? To zależy od wielu czynników. W razie potrzeby mogę wykonać taką przybliżoną symulację znając konkretne parametry i oczywiście przy założeniu stałej ceny prądu, bo zmian nie przewidzimy.
Niezmiennie pozostaję pod telefonem: 720 755 562 :)
I życzę dobrego wiosennego dnia :)

16/03/2022

Powoli kończy się sezon grzewczy a tym samym na dobre rozpoczyna się sezon montowania i modernizacji instalacji grzewczych.
"Czym ogrzewać dom?", "Jakie ogrzewanie będzie u nas najtańsze?" - takie pytania często słyszę od klientów. I na te pytania niestety odpowiedzi nie jestem w stanie udzielić. Nikt nie jest w stanie przewidzieć jak zmienią się ceny paliw czy prądu a tym bardziej osoba taka jak ja, która nie zajmuje się ani ekonomią ani polityką ;) Niezmiennie więc nie doradzam w tej kwestii.
Jestem natomiast w stanie po zbadaniu potrzeb podpowiedzieć czy dany sposób ogrzewania będzie racjonalny. Jest to zależne od wielkości domu, oczekiwanej temperatury, wykorzystania ciepłej wody i wielu innych czynników.
Jak najbardziej mogę podpowiedzieć i doradzić też w kwestii rozwiązań alternatywnych w przypadku ograniczeń przy zastosowaniu wybranych systemów grzewczych. Ograniczenia w przypadku konkretnych źródeł ciepła mogą być różne. Może to być zbyt mała powierzchnia kotłowni, brak odpowiednich przyłączy, duży koszt inwestycji, czy nawet brak kotłowni (w przypadku mieszkań z własnym ogrzewaniem). W każdej takiej sytuacji pomogę poszukać alternatywnych metod aby jak najlepiej sprostały potrzebom inwestora. A wielość i różnorodność dostępnych obecnie rozwiązań powoduje, że inwestorzy mają trudność z podjęciem decyzji. Szeroko rozumiany marketing nie ułatwia tego zadania, ponieważ wiadomo, że autoryzowani sprzedawcy przedstawiają same superlatywy konkretnego rozwiązania powiązanego z systemem grzewczym, który sprzedają.
Postaram się w najbliższych dniach przybliżyć kilka metod ogrzewania, którym warto się przyjrzeć.
A tymczasem już teraz w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości odnośnie wyboru systemu ogrzewania niezmiennie zapraszam do kontaktu.
Spokojnego (i ciepłego) wieczoru ;)
Sylwester

Rekuperacja - czym tak naprawdę jest i jaką ma przewagę nad wentylacją grawitacyjną?To pytanie pojawia się bardzo często...
06/12/2021

Rekuperacja - czym tak naprawdę jest i jaką ma przewagę nad wentylacją grawitacyjną?
To pytanie pojawia się bardzo często w rozmowach telefonicznych z Państwem. Postaram się tu odpowiedzieć krótko i zwięźle.
A więc rekuperacja to nic innego jak wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Opiera się ona na ruchu powietrza wytwarzanym przez rekuperator. Urządzenie to umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń i jednocześnie odzyskiwanie ciepła z wilgotnego i brudnego, ale nagrzanego już powietrza.
Rekuperator wyciąga powietrze jednocześnie w dwóch kierunkach . Zaciąga zimne i czyste powietrze z zewnątrz budynku a jednocześnie strumień ciepłego i "zużytego" powietrza z wnętrza budynku. Dzięki odrębnym kanałom strumienie te nie mieszają się ze sobą. I ujmując to najprościej ciepłe powietrze z wnętrza budynku oddaje swoje ciepło a zimne powietrze z zewnątrz odbiera to ciepło (w zimne dni) i odwrotnie (latem). Dzieje się tak dzięki wymiennikowi ciepła znajdującemu się w rekuperatorze. W ten sposób nie tylko wymieniane jest powietrze ale także zachodzi odzysk ciepła.
Jaka więc ma przewagę rekuperacja nad wentylacją grawitacyjną?
Otóż wentylacja grawitacyjna jest zależna od warunków atmosferycznych. Przy małych różnicach temperatury wewnątrz i na zewnątrz przepływ powietrza jest bardzo słaby. Natomiast jesienią i zimą działa prawidłowo ale niesie ze sobą straty ciepła.
Co więc zyskujemy decydując się na rekuperację? Z całą pewnością przede wszystkim oszczędności w wydatkach na ogrzewanie.
Ponadto dzięki filtrom w rekuperatorach oddychamy zdrowszym czystszym powiwetrzem. No i warto wspomnieć, że wentylacja grawitacyjna jest praktycznie niesterowalna, ponieważ mamy niewielki wpływ na naturalny ciąg w kominie. W przypadku wentylacji mechanicznej wymiana powietrza nie jest zależna od czynników atmosferycznych a sam proces wymiany ciepła jest w pełni kontrolowany i można dostosować jego wydajność do rzeczywistych potrzeb mieszkańców.
Warto też wiedzieć, że jeśli zdecydujemy się na rekuperację na etapie budowy domu to możemy zaoszczędzić również na budowie kominów. Jest to też jedyne słuszne rozwiązanie w przypadku pomieszczeń, które nie mają dostępu do komina.
Podsumowując najważniejsze zalety rekuperacji to:
- nieporównywalnie sprawniejsza wymiana powietrza co się przekłada na zdrowie (przede wszystkim mniej CO2 i mniej wilgoci)
- znaczne oszczędności na ogrzewaniu
- filtracja powietrza (unikamy smogu i zanieczyszczeń z zewnątrz)

Temat ujęty tu najkrócej jak się da a jest dość obszerny.
W razie chęci rozwinięcia tematu - polecam się :)
Sylwek, tel: 720 755 562

06/12/2021
01/12/2021
                      Oferuję usługi hydrauliczne, elektryczne, remontowe, m.in.:- instalacje wod-kan- instalacje C.O. (...
23/01/2021




Oferuję usługi hydrauliczne, elektryczne, remontowe, m.in.:
- instalacje wod-kan
- instalacje C.O. (w tym również pompy ciepła)
- instalacje gazowe
- instalacje elektryczne
- wentylacje i rekuperacje
- odkurzacz centralny
- prace remontowe (malowanie, szpachlowanie, zabudowy g/k, montaż paneli podłogowych).
- podłączanie sprzętu AGD i podbijanie gwarancji (posiadam uprawnienia elektryczne i gazowe)
- biały montaż
I wiele innych

Nie pobieram opłat za wycenę.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu: 720 755 562

Adres

Olsztyn
10-089

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Fachman Sylwester Ostrowski - instalacje umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Fachman Sylwester Ostrowski - instalacje:

Udostępnij

Kategoria