Retro Pasja Agata Sawicka

Retro Pasja Agata Sawicka Stylizacja mebli, odnawianie mebli na zamówienie, malowanie mebli.

Kolejny stół odzyskał dawny blask.Ten egzemplarz ma już ponad 20 lat a ostatnie 3 lata spędził zakurzony na strychu. Daw...
25/08/2025

Kolejny stół odzyskał dawny blask.
Ten egzemplarz ma już ponad 20 lat a ostatnie 3 lata spędził zakurzony na strychu. Dawno zapomniany teraz może odetchnąć pełną piersią (blatem🤣).
Marzeniem właścicielki było aby wrócił na salony w nowym klasycznym wydaniu. Nie myśląc długo zabrałam się do pracy.
Noga została pomalowana na biało farbą Newcolours farby do mebli, wcześniej jednak została zabezpieczona przed plamami blokerem.
Blat został oczyszczony ze starego lakieru i bejcy aby zyskać nowy odcień.
Na wyczyszczony blat została nałożona bejca również Newcolours w odcieniu dąb skalisty a następnie blat została pokryty lakierem.
Teraz stół ma bardziej nowoczesny a zarazem klasyczny wygląd a właścicielka jest zachwycona😍
A Wy co myślicie? 😍

Mała rzecz a cieszy💚.Stara, zaniedbana, zalana grubą warstwą farby olejnej ławeczka trafiła do mnie juz jakiś czas temu ...
21/08/2025

Mała rzecz a cieszy💚.
Stara, zaniedbana, zalana grubą warstwą farby olejnej ławeczka trafiła do mnie juz jakiś czas temu i nie wiem w sumie dlaczego jej Wam nie pokazałam.
Łatwo z nią nie było, farba olejna trzymała się mocno i w pewnym momencie myślałam, że tylko bomba atomowa ją ruszy🤣.
Na szczęście w końcu udało mi się ją doprowadzić do ładu i dostała nowe życie.
Oczywiście pomogły mi w tym niezawodne farby Newcolours farby do mebli. Tym razem kolor ulubiony szałwiowy 💚💚.
Muszę przyznać, że jest poprostu piękny.
Ławeczka teraz może znowu służyć właścicielom. Dla mnie to idealny mały kwietniczek🥰

Czy u Was też się w końcu ochłodziło?🫣 W ten pochmurny chłodny poniedziałek mam dla Was coś wyjątkowego. 💚🤎🤍🩶Gdy przyjec...
07/07/2025

Czy u Was też się w końcu ochłodziło?🫣 W ten pochmurny chłodny poniedziałek mam dla Was coś wyjątkowego. 💚🤎🤍🩶
Gdy przyjechała do mnie ta szafeczka, pomyślałam ale fajna szuflandia🥰.
Typowa szafka biblioteczna w dobrym stanie ale bez nóg i z mocno zniszczonym blatem. Po kilku konsultacjach plan jak ma wyglądać został ustalony i mogłam zabrać się do pracy. 🥰
Bałam się, że nie uda się usunąć dość głębokich rys z blatu. Na szczęście po kilku godzinach ostrożnego szlifowania efekt w końcu mnie zadowolił i mogłam przejść do dalszych etapów.
Całość pokryłam rozwodnioną farbą Newcolours farby do mebli tworząc efekt jak po bejcy. Następnie nałożyłam na korpus dwie warstwy lakieru również Newcolours.
Przyszedł czas na szufladki 🥰 miał powstać różnokolorowy patchwork. 💚🤍🤎💚🤎💚💚
Użyłam do niego przeróżnych szablonów i również farb Newcolours. Całość zabezpieczyłam woskiem.
Na koniec szafka dostała nóżki i już gotowa może szaleć na salonach🤣.
Muszę przyznać, że efekt końcowy przeszedł moje oczekiwania, ciekawe czy Wam też się spodoba?🥰

Kto lubi odważne kolory na meblach? Zdecydowanie moi klienci a jedna w szczególności🥰. Żadny kolor jej nie straszny i ni...
17/06/2025

Kto lubi odważne kolory na meblach? Zdecydowanie moi klienci a jedna w szczególności🥰. Żadny kolor jej nie straszny i nie zawaha się go wybrać🤪
Ja wtedy jestem bardzo szczęśliwa, bo uwielbiam meble w zdecydowanym kolorze.
I tak trafiła do mnie ta komoda. Kolor został ustalony przy butelce wina, więc szybko zabrałam się za realizację zanim do wszystkich dotarło jaki kolor został wybrany.🤣🤣
Żeby nie było nudno niektóre elementy zostały w drewnie.
I tak oto jest i ona koralowa dama🩷🧡💛
Komodę wyszlifowałam i użyłam niezawodnych farb Newcolours farby do mebli, odcien farby w kolorze coral living.
Wnętrze to kolor ulubiony szałwiowy.
Drewniane elementy zostały wyczyszczone i zabejcowane, a na koniec położyłam lakier również od Newcolours.
Stare uchwyty wymieniłam na piękne złote gałki, dodałam też nowe kluczynki.
I tak kolejny mebel zyskał nowe życie☺️🥰😍🤩

Dzień dobry w poniedziałek. Jak minęła Wam majówka? U mnie dość pracowicie. Powstała nowa mała szafeczka, ławeczka a kol...
05/05/2025

Dzień dobry w poniedziałek. Jak minęła Wam majówka? U mnie dość pracowicie. Powstała nowa mała szafeczka, ławeczka a kolejna komoda się maluje👩‍🎨
W związku z tym, że ostatnio było trochę deszczu🌧 zachciało mi się czegoś błękitnego w kolorze nieba.
Dorwałam szafeczkę, którą kiedyś pomalowałam na szaro, bo był deszczowy dzień🤣. Nikt jej nie chciał to postanowiłam dać jej drugą szansę.
Tym razem dostała kolor błękitnego nieba a blat pomalowałam na biało, zupełnie jak chmurki na niebie.🩵🤍🩵🤍🩵
Teraz wydaje się bardziej radosna🥰.
Nie pytajcie o farby, zużyłam kilka różnych odcieni farb kredowych aby uzyskać ten odcień.
Myślę, że w tym kolorze jej do twarzy😍🤩

Kolejna piękna dębowa witrynka dostała nowe życie.🥰Już przed metamorfozą była piękna ale zbyt ciemna i musiała pasować d...
05/04/2025

Kolejna piękna dębowa witrynka dostała nowe życie.🥰
Już przed metamorfozą była piękna ale zbyt ciemna i musiała pasować do poprzedniej, którą zrobiłam wcześniej.
Zabrałam się za szlifowanie i czyszczenie.
Gdy udało mi się oczyścić ją z ciemnej bejcy, postanowiłam ją rozjaśnić. Użyłam do tego bejcy pastelowej Sopur. Na koniec użyłam lakieru matowego od Newcolours farby do mebli.
Półki pomalowałam farbą Newcolours w kolorze krem śmietankowy. Na koniec tapeta na plecy z delikatnym motywem roślinnym.
Gotowe❤️ tak odświeżona może wrócić na salony i napewno nie przejdziesz obok niej obojętnie😍🤩

Dawno mnie nie było a to dlatego, że ciągle mam problemy z kręgosłupem i robię teraz mniej mebli.Postaram się poprawić i...
14/03/2025

Dawno mnie nie było a to dlatego, że ciągle mam problemy z kręgosłupem i robię teraz mniej mebli.
Postaram się poprawić i już Was nie zaniedbywać😅.

Ten mebelek zrobiłam już jakiś czas temu i już dawno cieszy nowych właścicieli. 🥰
Gdy do mnie trafił był niezbyt estetycznie wymalowany szarą farbą.
Zgodnie z życzeniem kolor miał być mocny ale elegancki. Pomysłów było sporo ale ostatecznie stanęło na... no właśnie morski?
Nie wiem jak go nazwać ale napewno jest piękny.
Jak zawsze użyłam farb Newcolours farby do mebli a kolor wymieszałam sama.
Na koniec dodałam przepiękne gałki od DOT manufacture - gałki i uchwyty meblowe i gotowe😍
Myślę, że teraz będzie dumnie się prezentować w nowym domu.🤩

Jesteście gotowi na święta?Jeśli tak, to chciałabym Wam życzyć wesołych, szczęśliwych i zdrowych świąt Bożego Narodzenia...
24/12/2024

Jesteście gotowi na święta?

Jeśli tak, to chciałabym Wam życzyć wesołych, szczęśliwych i zdrowych świąt Bożego Narodzenia. 😊🎄🍰🎄🎁

Przede wszystkim zdrowych, jest to najważniejsze o czym przekonałam się kolejny raz w tym roku.
Cudownych chwil i wspaniałych wspomnień.

Tym co jeszcze biegają, sprzątają, gotują życzę szybkiego końca prac🎄🎄

Dzień dobry w ten szary, pochmurny piątek.Dziś chciałam Wam przypomnieć wyjątkowy mebel, które idealnie pasuje do tego s...
29/11/2024

Dzień dobry w ten szary, pochmurny piątek.
Dziś chciałam Wam przypomnieć wyjątkowy mebel, które idealnie pasuje do tego szarego dnia. Aby stworzyć coś ciekawego postanowiłam trochę pobawić się ze strukturami i stworzyć efekt kamienia😱. Od razu Wam powiem, że nie jest to łatwe zadanie tak aby wyszedł w miarę naturalny efekt. W trakcie pracy parę razy zmieniałam koncepcję aż doszłam do momentu, w którym jestem całkowicie zadowolona 😍. Wyszło lepiej niż się spodziewałam. Szafeczka jest niewielka ale za to z efektem wow🤩. Każdy szczegół w tym mebelku jest dla mnie wyjątkowy a wręcz obłędny. Mam nadzieję, że Wam również się spodoba. 😁🖤

Cześć kochani💙dziś mam dla Was szafki, które przysporzyły mi sporo zmartwień. Znalazłam je na Olx i od razu mi się spodo...
18/11/2024

Cześć kochani💙dziś mam dla Was szafki, które przysporzyły mi sporo zmartwień. Znalazłam je na Olx i od razu mi się spodobały, niestety zostały uszkodzone w trakcie transportu, nogi się połamały i nie dało się ich odnowić. 🤷‍♀️ Przez długi czas zastanawiałam się co z nimi zrobić. Jak obciąć połamane nóżki i czym je zastąpić🤔. Stały u mnie prawie rok, bo nie miałam na ani weny ani chęci🤭.
W końcu wymyśliłam co zrobię ale na koniec i tak zmieniłam kolor, który początkowo miał być grafitowy.🤣
Długo zajęło mi szlifowanie, klejenie, obcinanie nóg wyrzynarką. Nie chciały ze mną współpracować 😅. Na szczęście ja się nigdy nie poddaje i efekt końcowy bardzo mi się podoba. Po godzinach szlifowania, farby poszły w ruch. Oczywiście niezawodne farby Newcolours farby do mebli sprawdziły się idealnie. Kolor to mieszanka bezchmurnego nieba i wiosennej mgły. Taki delikatny szaro niebieski💙💙💙. Środek wyszlifowałam i delikatnie pobieliłam drewno. Nie byłabym sobą gdybym nie dodała trochę złota. I tak szafeczki dostały piękne nowoczesne złote nóżki i gałeczki. Teraz moim zdaniem są niezwykle eleganckie🥰
A Wam jak się podobają?🥳

Przecudnej urody dębowa witrynka zyskała nowe życie. Trafiła do mnie brudna, z plamami i lekko czerwonym odcieniu. Była ...
10/11/2024

Przecudnej urody dębowa witrynka zyskała nowe życie. Trafiła do mnie brudna, z plamami i lekko czerwonym odcieniu. Była ładna ale za ciemną i trochę zaniedbana. 😝 Głównym celem było nadać jej jaśniejszy ton. Szybko zabrałam się za szlifowanie. Musicie mi uwierzyć, że mocno się napracowałam przy tych okienkach.😅 Udało mi się ładnie oczyścić z brudu i starego koloru ale była jeszcze za ciemna. Postanowiłam użyć bejcy pastelowej od firmy Sopur w kolorze dąb sonoma i to był strzał w dziesiątkę. Później zostało tylko polakierować, wybrałam lakier aksamitny, matowy od Newcolours farby do mebli . Pięknie podkreślił a jednocześnie zabezpieczył drewno. Na koniec trzeba było zrobić coś z brzydkimi plecami, które były dość niechlujnie pomalowane. Postawiłam na kremową tapetę z delikatnym wzorem. Wszystko razem wygląda poprostu pięknie🥰

Piątek, piąteczek, piątunio😅🥰.W ten piękny słoneczny dzień chce Wam przypomnieć jakie jeszcze mebelki mam gotowe.🥰 Niest...
18/10/2024

Piątek, piąteczek, piątunio😅🥰.
W ten piękny słoneczny dzień chce Wam przypomnieć jakie jeszcze mebelki mam gotowe.🥰 Niestety nie znalazły jeszcze domku a są takie śliczne🤩. Stoją biedne i zastanawiają się co z nimi nie tak🤣.
Może wpadną komuś w oko😉

Adres

Swidnica

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Retro Pasja Agata Sawicka umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij