27/04/2026
Kot obljubljeno, javljanje s . Ob 5:40 sva krenila od doma do Postaje, se vkrcala na vlak do Jesenic, kjer je bilo dovolj časa za kavo in zajtrk, da sva lahko nadaljevala z vlakom do Beljaka. Dve uri postanka je bilo ravno prav, da sva malo kolesarila ob Dravi in počakala na Nino in Andreja. Ob 11.33 je vlak proti Pragi krenil. Skoraj devet ur vožnje je minilo presenetljivo hitro. Zvečer smo šli še na pivo h Fleku, pa spat v Dream hostel.
Dober zajtrk nas je okrepil, da smo lahko naredil krog po starem mestnem jedru in preko Karlovega mostu pribrcali še na Hradčane.
Prav dolgo se v Pragi nismo mudili. Ob Vltavi je čudovita kolesarska pot, ki te pripelje do Dresdna, če želiš. Malo makadamska, na enem delu nekoliko ozka, korenita in pretresljiva, čudovita.
V Kralupy smo naredili postanek in šli na kebab in okrepčani nadaljevali do Labe in Terezina, kjer je naš današnji cilj.
Plan poti smo malo predelali - do sobote zvečer moramo prit do Dunaja.