10/06/2026
⛈️ Pljusak na vidiku, a moji adeniumi na sigurnom! 🌸
Večeras najavljuju kišu i, iako je leto blizu, ja ipak ništa ne prepuštam slučaju. Moja ekipa pustinjskih ruža je ponovo bezbedno ušuškana u plasteniku! 🏃♀️💨
Iako adeniumi obožavaju sunce i toplotu, letnji pljuskovi kod nas znaju da budu prilično varljivi. Najveća zamka je kombinacija hladne kišnice i pada noćne temperature. Kada se supstrat u saksiji previše natopi, a noć osveži, koren i kaudeks su u velikom riziku od truljenja.
Zato ja biram sigurniju opciju – kontrolisano zalivanje u plasteniku, gde sami biramo kada je vreme za "osveženje" (i to, naravno, skupljenom kišnicom kada se vreme stabilizuje) 😉.