31/05/2026
Köszönöm, hogy eljöttetek a város egyik legszebb pontjához, a Nemzeti Galéria előtti Savoyai-teraszhoz, ahol ilyen szépen mutatott a "Lépések, Napóra" című festményem. Annak külön örülök, hogy többeteknek is nyugalmat adott ez a kép.
Minden egyes színt hosszan kevertem, amíg elértem ezeket az árnyalatokat; érdekes, hogy angolul némítjuk (muted) a színeket, ha tompítani szeretnénk, elvenni az élénkségüket. Közben mégis hangosabbak és kifejezőbbek így a színek, lesz bennük egy fáradt ám hangos melankólia, ahogyan ez a két univerzális alak is ül a képen, mereven, időtlenül, arcvonások nélkül. Mindezt a napóra nem szokványos idősíkjában. 🌓