19/02/2021
Klímával ma már nem csak hűteni, hanem fűteni is lehet... 🤔
Tudod mi a különbség a fűtésre optimalizált és a hagyományos klímák közt? 🧐 segítünk.. 😉
Normál, inverteres klímáknál:
Ugyan azt a technológiát alkalmazzák, mint a téliesített társaik, de nincs bennük csepptálca és karter fűtés.
A tálca fűtés hiánya miatt nagy hidegben kültéri egység aljában felhalmozódhat a jég és ez a gép meghibásodásához vezethet.
Ezeket a gépeket jellemzően kiegészítő fűtésként, átmeneti időben használjuk.
Téliesített klímáknál:
Ami a lényeges, van bennük csepptálca és karterfűtés.
A csepptálca fűtés, a leolvasztási ciklusban lecsorgó nagy mennyiségű víz visszafagyását gátolja meg a gép aljában. Ennek hiányában, a jég olyan mértékben felhalmozódik, hogy akár a ventillátor lapát töréséhez is vezethet.
A karter fűtés előmelegíti, és melegen tartja a kültéri egység kompresszorában az olajat.Erre azért van szükség, mert ha nagy hidegben indul a klíma, a kompresszorban pedig még hideg, dermedt az olaj, akkor a kenőképessége még nem megfelelő. (az autót is ezért szoktuk melegíteni indulás előtt) Karterfűtés hiányában a kompresszor élettartama, az elégtelen motorkenés miatt jelentősen lecsökken.
A téli üzemre felkészített klímákat, bátran használhatjuk, akár kizárólagos, teljes értékű fűtési megoldásként. A gépünk, a legnagyobb hidegben is stabilan, meghibásodás nélkül, ellátja feladatát.
További okosságok:
https://komfortplus.hu/spg/965766,299217/Huto-futo-klimak-kozti-kulonbseg