21/06/2025
Mindennapi rohanásban tegnap pár órára megállt a Baráti-traki
Egy óvatlan manőverrel tegnap délelőtt a hátsó kerékkel egy üres telek kaszálása közben letapostam egy gázcsonkot. A csap letörött, a gáz orditva szökött kifelé. Én t***em én.
Volt már több hasonló eset, a tegnapi mégis más volt - legalább nekem.
Hivtam a 112-t, beazonositották a helyet és az eseményt.
Áramtalanitottam, majd végig szaladtam a szomszédokat, Lászlót és Pétert, hogy ha lehet most ne gyújtsanak rá.
8(!) perccel később megjelent a helyi önkéntes tüzoltó egyesület és egy szoritóval elzárta a gáz útját.
Megérkeztek a városi tüzoltók, gázmaszk, palack, lendület, ahogy kell. A közvetlen veszély közben elhárult, levetették a maszkot és kezet ráztak a helyi erőkkel. Meg velem.
A helyiek örültek a sikernek, kipróbálhatták az új szoritót. A városiak hivák a gázmüveket, majd elköszöntek.
A gázmüvek ledugóztát a csövet, majd elköszöntek.
Mindenki t***e a dolgát, összhang volt. Engem meg emberként kezeltek, nem toltak félre, nem néztek bogárnak, még az oltócsövet is a kezembe adták az Önkéntesek, - kevesen vagyunk, húzd ki, én majd adagolom!
A veszély múltán korábbi eseteket felhozva (én is) együtt örültünk, hogy ezúttal elmaradt minden komolyabb kimenetel.
Köszönöm Károly Németh (fb.com/karoly.nemeth.92) és a Győrújbarát Önkéntes Tűzoltó Egyesület, a Győri tüzoltóságnak és az MVM-nek a segitséget.
Torma Zsolt
Baráti-traki