Palántanya

Palántanya Kis kertészet, tavasszal zöldségpalántákkal, nyáron friss zöldséggel.

Sziasztok,Brutális jégverés sújtotta tegnap az ország egy részét, gazdaságok teljes idei munkája ment tönkre. Mi viszont...
15/06/2026

Sziasztok,

Brutális jégverés sújtotta tegnap az ország egy részét, gazdaságok teljes idei munkája ment tönkre. Mi viszont már többé-kevésbé látjuk, hogy mi az ami nálunk kimarad, szóval a helyzet a következő:

Van kb 1500 tő színben, méretben, formában vegyes paradicsom, egy kevés(!) cukkini, kanadai gitártök és sárgadinnye, amit nem fogunk kiültetni. Ha van olyan gazdálkodó(!!!), akinek ezek jól jönnének az újraindításhoz, és megéri neki Tinnyéig eljönni értük, az vegye fel velem a kapcsolatot, és én DÍJMENTESEN odaadom neki a maradékot. A palánták 6*6-os cserepekben vannak, eddig vegyszermentesen nőttek.

Sok rossz élmény miatt viszont szeretném elkerülni a nyerészkedőket, így aki esetleg jelentkezik, az készüljön fel, hogy szürni fogok. Kérek majd lakhely adatot, képeket a szétvert állományról, szóval meg szeretnék bizonyosodni róla, hogy oda megy, ahova szánom.

A számomra fölöslegessé vált palántákat vasárnapig tartom életben, addig lehet nálam jelentkezni messengeren vagy telefonon.

Osszátok kérlek ezerrel, jusson el mindenkihez is, ha egy gazdát menthetünk meg egy esetleges csődtől, már megéri.

 Sziasztok,Ildikóval úgy határoztunk, hogy egy ideig, egészen pontosan 07.18-ig biztosan felfüggesztjük a piacokra járás...
12/06/2026



Sziasztok,

Ildikóval úgy határoztunk, hogy egy ideig, egészen pontosan 07.18-ig biztosan felfüggesztjük a piacokra járást.

Ennek sok oka van, a legfőbb, hogy rengeteg kiültetnivalónk van, amivel minél hamarabb végeznünk kellene, így minden percet erre fordítunk, amink van.

Másrészt friss termésből még nincs annyi, hogy érdemes legyen kivinni, üvegesből meg már nincs annyi, hogy megérje velük kiállni.

Így lesz a legjobb, elültetünk mindent is, aztán lopunk magunknak egy pici, nyúlfarknyi nyaralást, és a fenti időpontban újra találkozunk a megszokott piacokon. ;)

Természetesen ha valami nagyon hiányzik otthonról, mondjuk egy kis savanyított Jalapeno, Bagoly szósz vagy Jalapeno zselé, akkor írjatok, hívjatok, otthon, háznál oda tudjuk adni. ;)

Volt már olyan napotok, amikor úgy voltatok vele, hogy bár fel se keltem volna?Nekem ez a mai pont ilyen. Először a fűny...
11/06/2026

Volt már olyan napotok, amikor úgy voltatok vele, hogy bár fel se keltem volna?

Nekem ez a mai pont ilyen. Először a fűnyíró berántózsinórja maradt a kezemben, majd a traktor kuplungbowdenje szakadt el. 3 óra leforgása alatt 2 gépet amortizáltam le, most pedig van egy Pomáz-Tinnye köröm a rotakapáért, mert a fóliasátrat valahogy be kell fejezni, ha holnap el akarjuk kezdeni beültetni.

Szerintetek lesz még este működő rotakapám? 🤔

Többeknek csaltam ma mosolyt az arcára azzal, hogy ufómaszkban nyírtam Pomázon a térdig/combközépig érő gazt. A képen lá...
08/06/2026

Többeknek csaltam ma mosolyt az arcára azzal, hogy ufómaszkban nyírtam Pomázon a térdig/combközépig érő gazt.

A képen láható az eredmény, azt hiszem a betétek csereérettek.

Ez egy KN95/FFP2 szabványú maszk. Extrém allergiásként egy tüsszentésem sem volt úgy, hogy nettó 8 órát volt rajtam. Ja, a fűnyíró nem önjárós, szóval tolni kellett. Ezt csak azért jegyzem meg, mert ilyen kategóriájú maszkot kellett hordani a Covid alatt, és sokan sápítoztak, hogy nem kapni benne levegőt. 8 óra fizikai munka, folyamatosan mozgásban, a napon. Élek.

A képre visszatérve, az a rengeteg dzsuva a maszk nélkül mind bennem lenne (és tuti hogy jelentkezhetnék a háziorvosnál a következő adag antibiotikumomért). Lehet, a nem allergiásoknak sem árt egy ilyet beszerezni (kemény 4000 ft volt, 10 szűrőbetéttel).

 Májusban nálunk járt a Vidék íze magazin, a júniusi lapszámban pedig már ott is virítunk ;)
07/06/2026



Májusban nálunk járt a Vidék íze magazin, a júniusi lapszámban pedig már ott is virítunk ;)

Ildikó ma leszedte az összes érett   🍒cseresznyét🍒, hogy tudjuk teljesíteni a rendeléseket, és lett kb 8 kiló plusz, ami...
06/06/2026

Ildikó ma leszedte az összes érett 🍒cseresznyét🍒, hogy tudjuk teljesíteni a rendeléseket, és lett kb 8 kiló plusz, amire rá lehet pályázni, továbbra is 2300 Ft/kg áron.

Én előkészítettem a tinnyei nagy fóliasátrat, és mindjárt nekiszaladunk, hogy ma még minél több 🌶 bekerüljön a helyére. :)

05/06/2026

Úgy tűnik, hamarosan lesz mit ennünk :)

04/06/2026

Fóliasátor beültetése, harmadik rész.

Itt azt láthatjátok, hogyan alakítjuk ki a palántánk végső helyét, és hogyan ültetjük el.

És aki azt hiszi, hogy ezzel vége is a sztorinak, az nagyot téved, lesz még mit megmutatni ;)

Frissen szedett,   cseresznye elérhető nálunk, 2300 Ft/kg áron.
03/06/2026

Frissen szedett, cseresznye elérhető nálunk, 2300 Ft/kg áron.

Ma a kognitív disszonancia új szintjével találkoztam.Telefonhívás, vásárlójelölt megörül, hogy nálunk még van palánta, o...
02/06/2026

Ma a kognitív disszonancia új szintjével találkoztam.

Telefonhívás, vásárlójelölt megörül, hogy nálunk még van palánta, olyan, amit szeretne. Áradozik, hogy hogy örül, mert már sehol nem talál.

Majd amikor meghallja az árát, kijelenti, hogy adjam féláron, hiszen szezon vége van. Amikor jelzem neki, hogy ezt nálunk nem opció, kinevet, hogy ilyenkor már úgysem tudom eladni senkinek, szóval a kicsi is jobb, mint a semmi alapon igazán adhatom neki féláron, és még akkor is ő tesz szivességet, hogy nem kell kidobnom.

Volt pofám megkérdezni, hogy ha nem tudnám eladni senkinek, akkor vajon ő miért most keres palántát? Egy "Akkor rohadjon rád" felkiáltással a néni bontotta a vonalat.

Szerintem nem jön el a vágyott paprikákért. 🫣

Sebaj, megy kifelé a telekre, szóval a rámrohadásától nem félek ;)

Cím

Bocskai Utca 6
Tinnye
2086

Telefonszám

+36306580028

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Palántanya új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás