29/04/2025
W DSD Architekci wierzymy, że za każdym projektem stoi człowiek – z pasją, doświadczeniem i własnym spojrzeniem na świat. Dlatego w naszym cyklu "Poznaj nas lepiej" chcemy przybliżyć Wam osoby, które tworzą nasze biuro i nadają mu unikalny charakter.
Dziś zapraszamy Was do świata Dominiki – architektki, dla której projektowanie to coś więcej niż zawód. To pasja, sposób myślenia i… odrobina magii. ✨
Poznajcie Dominikę! 👇
ARCHITEKTURA TO DLA MNIE... Dialog z przestrzenią. To sztuka kreowania nie tylko budynków, ale też relacji – z otoczeniem i, co najważniejsze, z ludźmi. Projektowanie to dla mnie sposób, by tworzyć coś ważnego i potrzebnego.
DLACZEGO ARCHITEKTURA? Od zawsze lubiłam tworzyć i rozwiązywać łamigłówki – a projektowanie to idealne połączenie jednego i drugiego. Architektura to bardzo szeroka i piękna dziedzina, daje możliwość ciągłego rozwoju i uczy na wielu płaszczyznach życia - tym mnie urzeka.
MOJE MARZENIE PROJEKTOWE? Szpital! Chciałabym zdobyć wiedzę o funkcjonowaniu tak złożonego obiektu – jak projektować przestrzeń, która będzie efektywna dla personelu i komfortowa dla pacjentów. To architektoniczne wyzwanie, które bardzo mnie fascynuje.
PROJEKT DLA POSTACI FIKCYJNEJ? Z chęcią zaprojektowałabym bibliotekę lub księgarnię dla Daniela Sempere, bohatera książek Carlosa Ruiza Zafona. Tajemniczy klimat i aura zagadki, która charakteryzuje tę historię, wymaga odpowiedniego miejsca - zaprojektowanie go byłoby przyjemnym wyzwaniem.
ULUBIONY MOMENT W PRACY? Ręczne szkicowanie i tworzenie pierwszego modelu. To moment, w którym koncepcja staje się realna – nabiera kształtu, faktury i koloru. Czuję się wtedy jak rzeźbiarka – powoli dopracowuję bryłę i analizuję różne możliwości.
Dominika to przykład na to, że architektura może być sztuką opowiadania historii – zarówno tych codziennych, jak i zupełnie wyjątkowych. Cieszymy się, że mamy ją w naszym zespole! 🤍