03/11/2025
Czy może wiecie, że dziś jest dzień "No dig"? A cóż to takiego? zapytacie🧐 To opieka nad glebą w ogrodzie bez jej przekopywania😊 Ojej, czy tak można? Jak najbardziej😇 Rekomendujemy tę metodę i sami ją stosujemy.
Gleba to skomplikowany ekosystem zasiedlony przez miliony organizmów a każdy z nich zajmuje swoje optymalne miejsce 🌎Przekopując ziemię, robimy w niej wielki bałagan i niszczymy sieć połączeń.
Ściółkując, siejąc poplon, używając kompostu odżywiamy glebę, a ona zachowuje "puchatą" strukturę bez konieczności przekopywania. A więc śmiało, rzuć łopatę w kąt. Twoja Ziemia i ... kręgosłup Ci za to podziękują😍