23/02/2026
Drumuri și Poduri S.A. anunță că, în acest moment, toate drumurile județene sunt deschise și sigure circulației publice.
Timp de 3 zile de muncă neîntreruptă, echipele noastre au intervenit permanent pentru menținerea carosabilului în condiții optime, chiar și pe durata perioadei în care a fost instituit cod galben.
Adrian Nițu, directorul general al Drumuri și Poduri S.A., mulțumește, în numele instituției, pentru sprijin și colaborare Consiliului Județean Călărași, Instituției Prefectului Călărași, Inspectoratulului de Poliție Județean Călărași, Inspectoratului de Jandarmi Județean Călărași, Inspectoratului pentru Situații de Urgență “Barbu Știrbei”, primarilor din județul Călărași și cetățenilor care au fost receptivi la informațiile transmise atât pe rețelele sociale, cât și telefonic.
Apreciem efortul drumarilor noștri și responsabilitatea cu care își fac datoria.
Suntem departe de perfecțiune, dar împreună reușim să menținem drumurile sigure pentru toți participanții la trafic!