Bolist Broby

Bolist Broby Välkommen till oss, din lokala bygghandel där kunden & servicen står i fokus 🧡

23/06/2026

✅ MASKINTEST! ✅

Vi ställde slagskruvdragare från Hikoki mot VOLTGEAR.
Det blev inte den jordskredssegern vi väntade oss utan Voltgear visar att även där finns kraft! Kul! 🔥🔥

Ni hittar brett sortiment av bägge leverantörerna hos oss på Bolist Broby 🧡🌟

Hjärtligt Välkomna! 🫶🏻

‼️ Avvikande Öppettider! ‼️Vi stänger tidigare på fredag pga Teambuilding!Lördag håller vi öppet som vanligt igen 🌟
23/06/2026

‼️ Avvikande Öppettider! ‼️

Vi stänger tidigare på fredag pga Teambuilding!
Lördag håller vi öppet som vanligt igen 🌟

13/06/2026

🔥 Ett skepp kommer lastat! 🔥 🚚💨

Idag gick lasset mot så man sitter bekvämt och stadigt när man är där och njuter av en grym festival! 🔥🕺🏼

🌟 Ni har väl inte missat att vi lottar ut 2 st 3-dagarsbiljetter just nu på Instagram?? 🌟
Gå in på profilen så hittar ni tävlingen!
Följ oss gärna där också!

Transporten sköttes i vanlig ordning med bravur av Hampus på Bäckaröds gård 🤝💯

10/06/2026

🚨 Trasig botten i släpet? 🚨

Vi fixar! 🌟

Finns i storlek 1550x2600mm & 1750x3050mm 🤩

Välkomna in!

10/06/2026

🌟 Behöver du måla? 🌟
Här finns inga begränsningar 🔥👨🏻‍🎨

Vi blandar fram din favoritkulör - Till bra pris! 👌🏻

Välkomna in till Bolist Broby!

🔥 HEMVÄNDAREN!! 🔥Efter en lång visit i Norge är han nu på plats igen bland virke och grejer! Erik är ett starkt tillskot...
28/05/2026

🔥 HEMVÄNDAREN!! 🔥

Efter en lång visit i Norge är han nu på plats igen bland virke och grejer!
Erik är ett starkt tillskott i alla delar av vår bygghandel men kommer att spendera mest tid i butiken i nuläget! 🌟

Vill ni kontakta Erik så når ni honom på 0738851609 eller på [email protected]! 🥳

Välkommen tillbaka! 🤩🙌🏻

26/05/2026

💫 Snickeriet är i full gång! 💫

Vi har fått det gloriösa uppdraget att leverera bänkar till magiska som går av stapeln 25-27 Juni! 😍🤝
Det blir 20st bänkar som rymmer 10 personer vardera!
Det diskuterades kulörer och lasyrer men denna gången landade vi i klassisk träolja! Stilrent! 🌟

Behöver du bänkar?
Hos kan du både köpa och hyra! Perfekt till sommarens festligheter! 🕺🏼🥂

Kontakta oss för mer info!
044-46800 - [email protected]

🌼ÖPPETTIDER KRISTI HIMMELSFÄRD 🌼Torsdag: STÄNGTFredag: 06:30-17:30Lördag: 08:30-12:00Vi på Bolist Broby önskar er en här...
13/05/2026

🌼ÖPPETTIDER KRISTI HIMMELSFÄRD 🌼

Torsdag: STÄNGT
Fredag: 06:30-17:30
Lördag: 08:30-12:00

Vi på Bolist Broby önskar er en härlig helg! 🧡🖤

Adress

Pappersbruksvägen 10 B
Broby
28060

Öppettider

Måndag 06:30 - 17:30
Tisdag 06:30 - 17:30
Onsdag 06:30 - 17:30
Torsdag 06:30 - 17:30
Fredag 06:30 - 17:30
Lördag 08:30 - 12:00

Telefon

+464446800

Aviseringar

Var den första att veta och låt oss skicka ett mail när Bolist Broby postar nyheter och kampanjer. Din e-postadress kommer inte att användas för något annat ändamål, och du kan när som helst avbryta prenumerationen.

Kontakta Affären

Skicka ett meddelande till Bolist Broby:

Dela